SİYASET
Giriş Tarihi : 10-01-2022 23:45   Güncelleme : 10-01-2022 23:45

Başkan Dağtekin; Bugünlere Gelmemizde AK Kadınlarımızın Payı Büyüktür

AK Parti Adıyaman Kadın Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Mahalle Buluşmaları’ devam ediyor.

Başkan Dağtekin; Bugünlere Gelmemizde AK Kadınlarımızın Payı Büyüktür

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Saliha Diler Başkanlığında  Cumhuriyet Mahallesinde düzenlenen programa AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, Gençlik Kolları Başkanı Mevlüt Kuştepe ve AK Parti’ye gönül vermiş mahallelili kadınlar katıldı.

Mahalle Başkanı Şükran Teker’in ev sahipliğinde gerçekleşen  buluşmada Başkan Dağtekin bir konuşma yaparak Siyasal alanda kadının gücü, demokrasimizin en büyük gücü olduğunu ve  sosyal alanda da kadının gücü, geleceğe yürüme irademizin en güçlü beyanı olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

“Öncelikle bu güzel organizayon için Kadın Kolları Başkanımız Saliha Diler, Mehalle Başkanımız Şükran Teker ve tüm AK Kadınlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Kadınlarımızın her alanda var olmasını önemseyen bir partiyiz. Siyasi geleneğimizde ve teşkilatlanma yapımızda kadınlarımızın rolü yadsınamaz. Her zaman söylerim; AK Kadınlarımızın azmi,muhabbeti ve güveni  her daim bizlere güç vermiştir.Bugün burada bu gücü daha da iyi hiisediyoruz. Kimbilir belki de seslerini hiç duymadığımız, yüzlerini hiç görmediğimiz ama dualarını her zaman yanı başımızda hissettiğimiz nice analarımız bacılarımız var. AK Partimizin bugünlere gelmesinde onların büyük bir payı vardır. Allah’ın izniyle kapı kapı dolaşıp onlara da ulaşacağız. Milletimize  hizmet yolunda her zaman en iyiye odaklanmak zorundayız. Bilhassa tüm dünyanın salgından dolayı ekonomilerinin kırılgan olduğu bir dönemde Türkiye emin adımlarla yoluna devam ederken Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yeni ekonomik vizyonunu kapı kapı dolaşıp anlatacağız. Bu tür teşkilat çalışmalarımızda her zaman kadınlarımız en ön safta yer alarak bu kutlu davayı mahalle mahalle, sokak sokak vatandaşlarımıza anlatıyorlar.  AK kadınlarımızın emeğini, fedakârlığını, samimi mücadelesini daima baş üstünde tutarak çalışmalarını yürütüyorlar. Allah sizlerden razı olsun. AK Parti’nin kuruluşundan bu yana her daim  kadınlarımıza siyaset yolunu açmak, siyasete kadın elinin değmesini sağlamak için çalıştık. Hamdolsun AK Parti kadınların siyasete ve sosyal hayata katılımı noktasında kimi kesimlerin  tahayyül dahi edemediği seviyelere ulaşmıştırmıştır. Kamuda, eğitimde, bürokraside, ticarette kadın, en büyük zirve bizim dönemimizde gerçekleştirilmiştir. Türkiye’de gerçek anlamda kadını özgürleştiren hareket AK Parti’dir. Elbette AK Parti öncesi kadınlarımıza yapılan zulümleride her zaman hafızamızda diri tutmalıyız.  Başörtüsü yasağı yüzünden Üniversite kapılarında Kamu Kurumlarında uygulanan çifte standartı hamdolsun iktidarımız döneminde kaldırdık. Kadınlarımızın statüsünü en üst seviyeye çıkararak toplumun her alanında söz sahibi haline getirdik. 2023 seçimleri öncesinde de en büyük gücümüz sizlersiniz. Kutlu davamızı en yükseğe taşımak için sizlerin desteği bizler için çok önemli ve kapı kapı dolaşarak partimizin için elinizden gelen gayreti göstereceğizine inancımız tam”