Yerel Basında Muhalif Olmak
Osman Öztekin

Yerel Basında Muhalif Olmak

Bu içerik 688 kez okundu.

 

Düşünsenize yeryüzünün tümü aynı renk,  giysilerin, ayakkabıların, araban, evin, ağaçlar, kuşlar, gökyüzü, duvarlar, insanlar hepsi her şey kırmızı renkte. Doğanın en güzeli bulutlar, hatta yağmur her şey kırmızı, nasıl olurdu. Her zaman kar yağan ve etrafı tüm masumluğuyla beyaza boyayan kar bile bir süre sonra insanın doğasında olan duyguları sıkıyor. İnsan gözü farklıları güzellikleri rengârenk yaşamı görmek istiyor. Farklılar yaşamını renklendirir, farklılar daha iyi ve güzel olanı ortaya çıkartır. Muhalif olmak veya iktidar sahiplerinin yanlışlıklarını yazmakta böyle bir şeydir.

Herkes aynı olacak diye bir kural yok. Kimisi kırmızı kimisi maviyi kimisi benim gibi ’’Tan kızılını’’ sever.

Adıyaman bir o kadar küçük ve bir o kadarda sahipsiz bir kenttir. Güçlü olan her zaman güçlü olmuştur, atını da istediği şekilde koşturmuştur. Ezilen ve sömürülenler her zaman aslı görevlerini yerine getirmiş ama kimseye yaranamamıştır. Ekonomik ve siyasi gücü olanlar her zaman güçsüzleri doğrudan veya dolaylı bir şekilde ezmiş, ezilen bu haksızlıklara gıkını bile çıkaramamıştır.

Zengin fabrikalar açmış fakir işçi olmuş, ama zengin her fırsatta emekçinin alın tereni gasp etmiş ve karşılığını vermemiştir. İki sözcüğün yakasını bir araya getiremeyen, başına aydın olmuş, yönetici olmuş veya patron olmuş. Adaletten bihaber olan ama sana her fırsatta adaleti anlatan sözüm ona aydın olmuş. Zengin sofralarında sofra kırıntılarını toplayan ama ona şükür edip beyitler ve benzetmeler dizen sözcük yoksunluklarıyla dolu aydınlar. Bir mum alevi ışığı görüp üstünü karanlık çarşaflar örten aydınımsılar. Emekçi işçinin yanında olmayıp zengin sofralarına dadanan fikir yoksunları. Belediye başkanlarına yalakacılıkta level atlayan emekçisinimler. İktidar yanlısı yalan yanlış yazan sırf yaranmak için yazıp çizen aydınımsılar. Daha döne kadar domates biber satan çerçiler. Çıkar için yöneticilere el pençe olan rantçılar. Her fırsatta sadece cebeni düşünen insanımsılar.

Kominizim den, paylaşmaktan, kardeşçe yaşamaktan anlamayan ama her fırsatta eleştiren ama neyi eleştirdiğini bilmeyen gazeteciciksinimler. İktidar yalakacılığı yapmak için gazete basan ve iktidara söz söyleyenleri sansürleyen zihniyetler. Çıkarları için haber yapıp manşet yapanlar. Çarşaf çarşaf yalakacılık basanlar.

Bir durun!

Mazlumların ahını, elleri kirli kalmış emekçinin hakkını hiçe saymayın. Yalakacılık ettikleriniz, o beğenmediğiniz emekçilerin sayesinde oradalar. Sokaklarda onlar bedel ödediler. Onların sesi olmanız gerekirken onların onurlu emek mücadelesinde yanlarında olmak varken. Onların sesi olmak varken. Onların sesi olmaya, doğruları söylemeye çalışanların sesini kısmayın. Ahretin varlığını unutmayın.

Her kulvarda muhalif sesleri susturmaya çalışanlar, muhalefet edene tahammül göstermeyenler medya patronları, siz iki, üç ihale alamayacaksınız ama bu mesleği onurunuzla yapmış olacaksınız.

                Yazılarıma, eleştirilerime tahammülü olmayanlar, internet ortamında yazılarımı kaldıranlar, basın ilkelerine bağlı olduğunu beyan edenler, insanları bizden sizden diye ayıranlar. Her şeyden büyük ALLAH (c.c) var unutmayın.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Jandarma ekiplerinden uyuşturucu baskını: 6 gözaltı
Jandarma ekiplerinden uyuşturucu baskını: 6 gözaltı
Otomobil İle Motosiklet Çarpıştı: 1 Ölü, 1  Yaralı
Otomobil İle Motosiklet Çarpıştı: 1 Ölü, 1 Yaralı
pendik escort