Adıyaman Belediye Seçimleri Üzerine…
Osman Öztekin

Adıyaman Belediye Seçimleri Üzerine…

Bu içerik 505 kez okundu.

                                  

Klasikleşen bir söylem ile yazmaya başlamak istiyorum’’ Siyasiler sadece seçim zamanlarında biz vatandaşları hatırlıyorlar’’ ve seçimlerden sonra bir şey olmamış gibi bizleri unutuyorlar. Seçim öncesinde halkın içinde dolaşan halkçı olduklarını, halkı için hizmet edeceklerini ellerinden gelenleri yapacaklarını anlatır dururlar. Ama seçim bittimi koltuklarını kaptılar mı? Vatandaş unutulur yandaşlara ihaleler iş imkânları tanınır zevki sefa içinde bir dönem yaşarlar ta ki; başka bir seçim dönemi gelene kadar.

Tabi seçim sokaklarında rakiplerine ne kadar kötü söylemler varsa bir birileri söylerler ve birbirleri hakkında ne kadar kirli çamaşırları varsa ortaya koyarlar. Vatandaşa hizmet değil de, hakaret nasıl yapılır diye uğraş verirler. Hizmet sadece teoride kalır pratikte hizmet yapılmaz. Klasik olarak seçimlere az kala şehir göbeğinde birkaç kepçe çalışır ne yaptıklarını kendileri de bilmezler seçim bitti mi yaptıkları da biter.

 Adıyaman’ın sorunlar yumağına bir türlü çözüm bulmazlar, derdine deva olmazlar. Çünkü mülayim bir halkı vardır karşılarında. Oy verdiğine hesap sormaz neden sözlerinizi tutmadınız demezler. Ellerinden neyi alınsa ses etmezler, zaten ellerinde sevgiden başka bir şeyleri yoktur. Yaşam koşulları sosyal hayat yok denecek kadar azdır. Bir büyük şehir olma hayali yoktur, küçük ve cana yakınlığı sever, elinden ekmeğini al, ihtiyacı vardır ki alıyordur der, gıkını çıkarmaz. Rantçılar her şeyini alır kader der, kaderin elinde olduğu bilmez.

Her dönem iktidar partisi belediyeyi alır, aynı parti aynı düşüncedeki başkanları ara ara isimleri değişir, ama düzenleri aynıdır. Bu halk sürekli iktidar partisinin adayını seçer hizmet etsinler diye ama her zaman hüsrana uğrarlar.

Şehir hep aynı kalır, iki beton duvar ve yamalı asfalttan dışında bir şey değişmez. Çevresindeki şehirler büyürken Adıyaman büyümek istemeyen çocuklar gibi büyümek istemez hep çocuk kalır. Komşuları büyükşehir olur çehreleri değişir, Adıyaman hep aynı kalır.

Yağmur yağar seller akar Adıyamanlılar camdan bakar. Dursun Çavuş ‘’deniz getireceğim’’ dediği duyulur bir taraftan bir bakarlar ki, Adıyaman deniz. Yağmur suyunda yüzüyor.

Sevgili Adıyamanlılar kaderiniz sizin elinizde kim hizmet edecekse adamını kayırmayacaksa oyunuzu ona verin. Başka kime oy verelim demeyin tüm adayları süzgeçten geçirin, tabi ki geçmişi unutmadan.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
THY’nin iç hatlardaki bütün uçuşları belli oldu
THY’nin iç hatlardaki bütün uçuşları belli oldu
İletişim Başkanlığından dünya genelinde korona virüs durumu hakkında paylaşım
İletişim Başkanlığından dünya genelinde korona virüs durumu hakkında paylaşım

istanbul escort