ASAYİS Haber Girişi : 09 Şubat 2024 08:55

Eylem hazırlığındaki terörist yakalandı

Eylem hazırlığındaki terörist yakalandı
TSK ve SMO güçlerine yönelik eylem hazırlığında olan PKK/YPGli terörist Ahmet Al Hac Ömer yakalandı.MİT, PKK/KCK-PYD/YPG İstihbarat yapılanmasına bağlı

TSK ve SMO güçlerine yönelik eylem hazırlığında olan PKK/YPGli terörist Ahmet Al Hac Ömer yakalandı.
MİT, PKK/KCK-PYD/YPG İstihbarat yapılanmasına bağlı Suriyeli Ahmed Al Hac Ömerin, Suriyedeki Kurtarılmış Bölgelerde TSK ve SMOna yönelik eylem hazırlığında olduğunu tespit etti. MİTin sağladığı istihbarat desteği ile Suriye Geçici Hükümetine bağlı SMO/Askeri Polisi, Ahmet Al Hac Ömeri yakaladı.
Teröristin ikametgahında yapılan aramada, suikast ve bombalı eylemlerde kullanılmak üzere hazır halde 1 adet uzaktan kumandalı EYP ele geçirildi.
Suikast ve bomba düzeneği eğitimi aldı
MİTin titiz çalışmaları sonucunda Ahmet Al Hac Ömerin, örgüt tarafından bomba düzeneği kullanımı ve suikast konularında eğitim aldığı tespit edildi.
2022-2023 arasında Münbiç alanında Kurtarılmış bölgelere birçok defa El Yapımı Patlayıcı (EYP) sevkiyatı yaptı.
Terörist Ahmet Al Hac Ömer son dönemlerde özellikle Kurtarılmış Bölgelerdeki TSK ve SMO birliklerine yönelik eylem hazırlığı içerisindeydi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.