ASAYİS Haber Girişi : 21 Ocak 2024 11:33

Gözyaşları arasında kızını arayan baba, bu kez DNA örneği vermek için geldi

Gözyaşları arasında kızını arayan baba, bu kez DNA örneği vermek için geldi
Antalyanın Serik ilçesinde sahilde bulunan kadın cesedinin üzerinde bulunan elbiseler, 17 gün önce kaybolan Merve Şevval Elmasın kaybolduğu gün üzerinde
Gözyaşları arasında kızını arayan baba, bu kez DNA örneği vermek için geldi

Antalyanın Serik ilçesinde sahilde bulunan kadın cesedinin üzerinde bulunan elbiseler, 17 gün önce kaybolan Merve Şevval Elmasın kaybolduğu gün üzerinde bulunan elbiseler ile benzerlik gösterdi. Cesedin Merveye ait olma ihtimali üzerine, ailesinden DNA örneği alınmasına karar verildi. DNA testi vermek için morg önüne gelen acılı baba Osman Elmas, Kıyafetleri benziyormuş, ben bir şekilde kızımı alıp gitmek istiyorum dedi.
Üniversite eğitimi alabilmek için İstanbuldan Antalyaya gelen Akdeniz Üniversitesi Gastronomi Bölümü 1inci sınıf öğrencisi 18 yaşındaki Merve Şevval Elmastan 17 gündür haber alınamıyor. En son Muratpaşa ilçesindeki Düden Parkta bir işletmenin kameralarına takılan Merveyi bulmak için arama çalışmaları aralıksız sürüyor. Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Antalya Emniyet Müdürlüğü Deniz Polisi ekipleri, Mervenin en son görüldüğü Düden Park açıklarında dün çok sayıda ekiple arama ve tarama faaliyeti gerçekleştirmişti. Yapılan aramalarda bir sonuç alınamadı.

Acılı baba bu kez DNA örneği vermeye geldi
Dün ise Kadriye Turizm Merkezindeki otelin sahilinde çalışanlar, bir kişinin kıyıda hareketsiz yattığını fark etti. İhbarla sahile polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ekiplerin, bir kadına ait olduğunu belirlediği cansız beden, savcının incelemesinin ardından Antalya Adli Tıp Kurumuna götürüldü. Cesedin Antalyada 17 gün önce kaybolan Merve Şevval Elmasa ait olma ihtimalini değerlendiren polis, genç kızın İstanbuldaki yakınlarını çağırdı. Kızının arama çalışmalarını gözyaşları arasında yakından takip eden baba Osman Elmas, bu kez bulunan cesedin kızına benzerliği nedeniyle DNA testi vermek için İstanbuldan Antalyaya geldi. Anneden ise DNA örneğinin İstanbulda alınacağı öğrenildi.

Kıyafetleri benziyormuş
Morg önünde açıklamalarda bulunan baba Osman Elmas, Aramalardan bir sonuç alamayınca biz İstanbula geri döndük. Devletimiz sağ olsun; denizde gerek deniz polisi olsun gerekse sahil güvenlik ekipleri çok sayıda arama gerçekleştirdi. Antalya emniyeti her zaman bizim yanımızda durdu. Dün bizi arayarak sahilde bir ceset vurduğunu söylediler. Kıyafetleri benziyormuş, DNA testi vermek için buraya geldik. Ben bir şekilde kızımı alıp gitmek istiyorum, Antalya halkı bizin yanımızda yer aldı. Herkese çok teşekkür ederim. Bulunan cesedin boynunda bir ameliyat izi varmış, diğer taraftan da vücut bütünlüğü olmadığı için kesin bir şey diyemediler. DNA testinde ortaya çıkacak, sonuçları 48 saat içerisinde netlik kazanacak. Allah kimseye böyle bir acı yaşatmasın ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.