ASAYİS Haber Girişi : 31 Ocak 2024 09:15

Kahramanmaraşta kurtuluş nedeniyle valilik ruhsatlı silah taşımayı da yasakladı

Kahramanmaraşta kurtuluş nedeniyle valilik ruhsatlı silah taşımayı da yasakladı
Kahramanmaraşın düşman işgalinin kurtuluşunun 104. Yıldönümü nedeniyle il geneli ateşli silahların taşınması yasaklandı.Kahramanmaraş valiliğinden yapıl
Kahramanmaraşta kurtuluş nedeniyle valilik ruhsatlı silah taşımayı da yasakladı

Kahramanmaraşın düşman işgalinin kurtuluşunun 104. Yıldönümü nedeniyle il geneli ateşli silahların taşınması yasaklandı.
Kahramanmaraş valiliğinden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi; İlimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıldönümü 07-12 Şubat 2024 tarihleri arasında kutlanacaktır. Bu kapsamında düzenlenen etkinliklerde üzüntü verici olayların yaşanmaması için, 07-12 Şubat 2024 tarihleri arasında meskun mahallerde ve tören alanlarında kurusıkı dahil tabanca ve tüfeklerin ruhsatlı dahi olsa taşınması, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun verdiği yetkiye dayanılarak yasaklanmıştır. Anılan tarihlerde kurusıkı dahil silah taşıyanlar hakkında Kabahatler Kanununa göre yasal işlem yapılacaktır denildi.
Valilik tarafından alınan kararla ilgili konuşan Ali İnce isimli vatandaş, Doğru bir karar alınmış. Fazla aşırıya gitmeden, depremden dolayı hepimizin kaybı var. Ufak çaplı kutlamalar olabilir. Davullar, zurnalar halaylar çekilmesin tabi ki. Sonuçta hepimizin kayıpları var ifadelerini kullandı.
Alınan kararın yerinde olduğunu dile getiren Mustafa Polat isimli vatandaş ise, Bu yıl için kaldırıldığı iyi oldu. Depremden dolayı herkesin bir kaybı var. Bence de iyi bir karar almışlar. ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.