ASAYİS Haber Girişi : 19 Ocak 2024 14:19

Kiliste öldürülen 9 yaşındaki çocuğun davası sonrası avukatlardan açıklama

Kiliste öldürülen 9 yaşındaki çocuğun davası sonrası avukatlardan açıklama
Kiliste 4 Nisan 2023 tarihinde 9 yaşındaki yabancı uyruklu Gina Mercimekin cinsel istismara maruz bırakıldıktan sonra öldürülmesiyle ilgili davanın ikin
Kiliste öldürülen 9 yaşındaki çocuğun davası sonrası avukatlardan açıklama

Kiliste 4 Nisan 2023 tarihinde 9 yaşındaki yabancı uyruklu Gina Mercimekin cinsel istismara maruz bırakıldıktan sonra öldürülmesiyle ilgili davanın ikinci duruşması sonrası aile avukatları tarafından basın açıklaması yapıldı. Avukat Betül Zağlı Topal, Dosyanın tamamlanabilmesi ve eksik hususların giderilmesi gerekiyor. Savcı mütalaasını açıklamadı dedi.
Kiliste 4 Nisan 2023te okuldan çıktıktan sonra kaybolan 9 yaşındaki yabancı uyruklu Gina Mercimekin, cinsel istismara maruz bırakıldıktan sonra boynuna briket bağlanıp su kuyusuna atılarak öldürülmesiyle ilgili görülen davanın ikinci duruşması sonrası aile avukatları tarafından basın açıklaması yapıldı.

Dosyanın tamamlana bilmesi ve eksik hususların giderilmesi gerekiyor
Yeryüzü Çocukları Derneği üyesi avukat Betül Zağlı Topal açıklamasında, 4 Nisan 2023 tarihinde çok elim bir olayla Kilis sarsıldı. Yabancı uyruklu 9 yaşındaki Gina Mercimekin cesedi komşusunun su kuyusunda bulundu. İnfial oluşturan bu olayda davanın ilk duruşması 3 Ocak 2024 tarihinde gerçekleşti. Biz ikinci celsesi için 19 Ocak 2024 tarihinde Kilis Adliyesinin önündeyiz ve celse tamamlanmış durumda. Dosya için tanıklar dinlenmiş olup, aynı zamanda müşteki katılan vekiller kendilerini beyanlarda bulundular. Bu aşamada 3üncü celsenin 8 Mart 2024 tarihine ertelendi. Dosyanın tamamlana bilmesi ve eksik hususların giderilmesi gerekiyor. Savcı mütalaasını açıklamadı bu nedenle esase ilişkin mütalaayı ve 3üncü duruşmayı beklemedeyiz dedi.

Bu olay herkesin davası
Sosyal Hizmet Uzmanı Kevser Ceren, Biz burada kızımız Gina Mercimek için değil, ilerleyen zamanda olacak olaylar için bizimle durun. Herhangi bir çocuğa bir şey olursa lütfen herkes bu dava gibi sahiplensin çünkü bu olay herkesin davası. Şuan buradaki avukatlar kızım için bizimle birlikte ve Allahın katında katilin cezası çok daha büyüktür diye konuştu.

Ne olmuştu?
Kiliste Okçular Mahallesi, Selvili Medrese Sokakta yaşayan 9 yaşındaki yabancı uyruklu Gina Mercimek, 4 Nisan 2023te okuldan çıktıktan sonra kayboldu. Ginanın cesedi, 6 Nisanda aynı sokakta yaşayan Hüseyin Boğuça ait evin bahçesindeki su kuyusunda bulundu. Ginanın boynuna briket bağlanarak su kuyusuna atıldığı tespit edildi. Olayın ardından gözaltına alınan Hüseyin Boğuç ve Azittin Altınöz tutuklandı. Sanıklar hakkında cinsel istismar ve canavarca hisle insan öldürmek suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı. Görülen duruşma 19 Ocak 2024te görüldü ve sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.