KÜLTÜR - SANAT Haber Girişi : 02 Şubat 2024 11:46

Rumi Dreams, 24 Şubata kadar sanatseverleri ağırlayacak

Rumi Dreams, 24 Şubata kadar sanatseverleri ağırlayacak
Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde Refik Anadolun Rumi Dreams sergisi gelen yoğun talep üzerine son günü 24 Şubata uzatıldı.Mevlâna Arşi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde Refik Anadolun Rumi Dreams sergisi gelen yoğun talep üzerine son günü 24 Şubata uzatıldı.
Mevlâna Arşivlerinden oluşan geniş bir veri kümesini canlandıran yapay zekâ tabanlı bir ışık ve hareket gösterisi olarak sunulan sergi gazi şehirlilerin yoğun ilgisi dolayısıyla 24 Şubata kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.
Dünyanın her yerinde pek çok insana ufuk açıcı öğretileriyle dokunan Hz. Mevlânanın vefatının 750nci yıldönümü dolayısıyla Anadol ve ekibi tarafından oluşan proje Mevlânanın dünya görüşünün simgesi olan disiplinler arası veri setini makine öğrenme algoritmalarıyla işliyor.
Sergi, 60 bine yakın ziyaretçiyle yoğun ilgi gördü
Müzeyyen Erkul Gaziantep Bilim Merkezinde gösterimde olan sergi Gazi Şehirliler tarafından sevildi. Sergi, açıldığı günden bugüne kadar 59 bin 131 bin ziyaretçiyi ağırladı.
Rumi Dreams, ışık, bilgi ve hareketin anlamları arasındaki yakınlaşmanın büyüleyici sanatsal bir ifadesi olarak ortaya çıkarken ziyaretçileri "Dünyayı aydınlatan ışığını" bulmaya teşvik ediyor.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.