HABERDE İNSAN Haber Girişi : 06 Şubat 2024 14:36

Şırnak Belediyesinden depremzedelere destek

Şırnak Belediyesinden depremzedelere destek
Şırnak Belediyesi, 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraşın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen ve 11 ili etkileyen iki büyük depremin ilk günü

Şırnak Belediyesi, 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraşın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen ve 11 ili etkileyen iki büyük depremin ilk gününden itibaren Diyarbakır ve Gaziantepteki vatandaşların yaralarını sarmak için çalışmalarını sürdürüyor.
Depremin meydana geldiği andan itibaren 8 personel ve 2 iş makinesi ile Şırnak Belediyesi yürütülen faaliyetlerde görev aldı. Deprem bölgesindeki tüm birimler ile koordineli bir şekilde çalışma yürüten Şırnak Belediyesi, vatandaşların bu zor zamanlarını aşabilmeleri için bütün imkanlarını seferber ederek, tüm daire başkanlıkları ile koordineli bir çalışma yürüttü ve dayanışmanın en güzel örneklerinden birini sergiledi. Şırnak Belediyesi, depremin yaşandığı ilk andan itibaren arama-kurtarma çalışmalarına da destek vererek, bölgede etkin bir şekilde çalışma yürüttü.

8 personel ile 911 hayat kurtarıldı
Şırnak Belediyesi ekipleri 3 ayrı noktada yıkılan 7 binada arama-kurtarma çalışmalarına katıldı. Şırnak Belediyesi ekipleri tarafından 413 vatandaşın cansız bedenini enkaz altından çıkarırken 911 vatandaşa umut olarak enkaz altından sağ çıkardı. Diyarbakırdaki çalışmalarını tamamlayan ekipler, Gaziantep Nurdağındaki arama-kurtarma çalışmalarına katılmak üzere Gaziantepe giderek, oradaki vatandaşların yaralarını sarmak için çalışmalarına aralıksız devam etti.

5 bin vatandaşa ev sahipliği yapıldı
Depremden etkilenen vatandaşlar, Türkiyenin dört bir yanına göç etmek zorunda kalmıştı. Şırnak Valiliği ve Şırnak Belediyesi tarafından başlatılan kampanyada, Şırnaka gelen 5 bin depremzede ev sahipliği yapılarak, tüm ihtiyaçları karşılandı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.