Batman Üniversitesi enerji ihtisaslaşma çalışmaları çerçevesinde Enerji Sistemleri Analizi ve Batman Enerji Zirvesi adıyla iki kitabın lansmanı yapıldı.
Lansman programına Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Batman Belediye Başkan Yardımcısı Ali Eraslan, Doç. Dr. Mehmet Rıda Tür ve projede yer alan öğretim görevlileri katıldı.
Editörlüğü Prof. Dr. Ömer Faruk Ertuğrul, Doç. Dr. Mehmet Rıda Tür ve Öğretim Görevlisi Caner Tekin tarafından yapılan kitap, Batman Üniversitesi akademik kadrosunda bulunan 16 akademisyen tarafından hazırlanmış ve 12 bölümden oluşuyor. Programda konuşan Doç. Dr. Mehmet Rıda Tür, Batman Üniversitesi enerji ihtisaslaşma unvanını aldıktan sonra enerji analizi kitabı ve enerji zirvesi kitabı ile ilgili iki etkinlik yapıldı. Yapmış olduğu etkinliklerdeki içeriği sahip tüm sunumları basılı kitap olarak bugün basmış durumdayız. Yaptığımız etkinlikte projelerde destek olan firmalarla lansman işlemini yapıp kitabımızın tanıtımını yaptık. Kitabımızın içeriğinde enerji analizi ile ilgili kısımda tüm santralleri barındıran konseptler anlatıldı. Rüzgar, güneş, jeotermal, nükleer benzeri tüm popüler santraller başta olmak üzere sunumlar yapıldı. Bu sunumların içerikleri kitapta basılı eser olarak sunuldu. Zirve kitabının içeriğinde zirveye katılım yapan sözlü sunumları sunduk hazırladık ve zirve içerisinde gönderilmiş bildirilerin basımı gerçekleştirilerek 2 bilimsel kitabın ritüel kazandırmış olduk dedi.
Lansmanın ardından Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Batman Enerji Zirvesi ve Enerji Sistemleri Analizi kitabını öğretim görevlilerine hediye etti. Hatıra fotoğrafın ardından program sona erdi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.