MAGAZİN Haber Girişi : 26 Ocak 2024 13:26

Yeşilçamın kötü adamı hayatını kaybetti

Yeşilçamın kötü adamı hayatını kaybetti
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde tedavi gören Türk sinemasının önemli isimlerinden olan ve filmlerde genellikle kötü

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde tedavi gören Türk sinemasının önemli isimlerinden olan ve filmlerde genellikle kötü adam rollerini canlandıran Hikmet Taşdemir hayatını kaybetti.
Kanser hastası olan Türk sinemasının kötü adamı Hikmet Taşdemir, 15 Ocak tarihinde solunum yetmezliği nedeniyle geldiği NKÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesinde hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden Taşdemirin cenazesi bugün ağabeyine teslim edildi. Edinilen bilgiye göre Taşdemir, Silivride toprağa defnedilecek.
Hikmet Taşdemirin vefatıyla ilgili açıklama yapan NKÜ Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, "Değerli sanatçımız, Yeşilçam emektarlarından Hikmet Taşdemir, 15 Ocak tarihinde hastanemize geliyor solunum yetmezliği sebebiyle ve teşhisinde 4. evre kanser olduğu belirleniyor. Kendisi daha sonra 24 Ocak tarihinde dahiliye yoğun bakıma, ardından da solunum yetmezliği sebebiyle entübe oluyor. Entübe olduktan sonra maalesef 25 Ocak 2024 Perşembe günü 14.20 saatlerinde kalbi duruyor. Arkadaşlarımızın, değerli hekimlerimizin yaptığı tüm müdahalelere rağmen 15.05i gösterdiğinde vefat ediyor. Allahtan rahmet diliyor, Rabbim mekanını cennet eylesin inşallah diyorum. Yakınlarına, sanat camiasına başsağlığı diliyoruz. Bugün itibarı ile de ağabeyi tarafından cenazesi teslim alınmıştır, tekrardan değerli sanatçımıza başsağlığı diliyorum" dedi.
NKÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Şeref Alpsoy ise, "Hastayı maalesef kaybettik, hepimizin başı sağ olsun" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.