KÜLTÜR - SANAT Haber Girişi : 20 Ocak 2024 14:07

Yöresel kıyafetler ve moda tasarım yarışması düzenlendi

Yöresel kıyafetler ve moda tasarım yarışması düzenlendi
Diyarbakır Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, DESOB ve Dicle Üniversitesi işbirliğiyle Geçmişten Geleceğe Yöresel Kıyafetler ve Moda Tasarım Yarışması yap

Diyarbakır Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, DESOB ve Dicle Üniversitesi işbirliğiyle Geçmişten Geleceğe Yöresel Kıyafetler ve Moda Tasarım Yarışması yapıldı.
Büyükşehir Belediyesi, kültürel devamlılığın sağlanması ve yerel motiflerin korunması amacıyla çalışmalarına devam ediyor. Esnaf ve Sanatkar İşleri Dairesi Başkanlığı koordinatörlüğünde, kentte faaliyet gösteren il genelindeki terziler ile Büyükşehir Belediyesi DİSMEK kursiyerleri arasında yarışma düzenlendi. Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezinde yapılan yarışma, renkli görüntülere sahne oldu. Geleneksel ve modern çizgilerin harmanlandığı yarışmada, arasında karpuz tasarımının da bulunduğu birçok kıyafet sergilendi.
Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali İhsan Sunun eşi Zeliha Sunun da bulunduğu jüri, 23 yarışmacının tasarımlarını değerlendirdi. Yeteneklerini sergileyen yarışmacılar, izleyenlerin beğenisini kazandı.

Dereceye girenler ödüllendirildi
Yarışmada Emel Kaya birinci, Emrah Çakmak ikinci, Fatma Öken üçüncü, Hasan Kaya dördüncü oldu. Dereceye giren tasarımcılara ödüllerini takdim eden jüri üyeleri, yarışmacıları tebrik etti. Programa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri ve Vali Yardımcısı Abdullah Çiftçinin eşi Meryem Çiftçi, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoçun eşi Meral Karakoç, Esnaf ve Sanatkar İşleri Dairesi Başkanı Ahmet Salduşun eşi Sultan Berna Salduş jüri üyesi yarışmacıların aileleri ve vatandaşlar da izleyici olarak katıldı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.